PROFESIONÁLNÍ STĚHOVACÍ SLUŽBY

ČASTO KLADENÉ OTÁZKY

Otázky a odpovědi

Na co se nejčastěji ptáte

Pokud nenajdete odpověď na svou otázku, tak nás kontaktujte.

Jak se připravit na stěhování?

Jak se na stěhování připravit? S přípravou začněte alespoň měsíc dopředu. Pronájem dodávky nebo domluvu se stěhováky řešte alespoň měsíc dopředu. Budete tak mít větší jistotu, že ke stěhování dojde v termínu, který je pro vás nejvýhodnější. Před samotným stěhováním se zbavte zbytečností. Sníží se tak celkový objem stěhovaných věcí. Vytvořte si kompletní seznam nábytku a stěhovaných věcí. Vykliďte skříně a úložné prostory a jejich obsah naskládejte do krabic nebo pytlů. Při balení myslete na vybalování a dávejte věci z jedné místnosti do jedné krabice. Všechny krabice popište názvem místnosti – naší stěhováci Vám je pak dají na požadované místo. Připravte i všechny spotřebiče – vypusťte z kávovaru či pračky přebytečnou vodu, rozmrazte mrazák a spotřebujte všechno jídlo. Myslete na parkování co nejblíže ke vchodu. Pokuste se pro nás zajistit, co nejlepší parkování, jak v České republice, tak i v zahraničí.

Jakým způsobem lze zajistit místo pro parkování auta?

Většinou se to řeší natažením pásek s cedulkou stěhování, nebo postavením vlastního vozu v místě, kde by mělo stěhovací auto parkovat. Také můžete použít zatížené krabice s nápisem stěhování.

Jsou Vaši pracovníci vybaveni nářadím na montáž/demontáž nábytku?

Ano, všechny naše vozy jsou vybaveny běžným nářadím na případnou drobnější montáž/demontáž nábytku. Jestliže však dopředu víte, že bude tato činnost potřeba, je dobré sdělit tuto informaci dispečerovi. Naši pracovníci budou se situací obeznámeni a vybaví se veškerým potřebným nářadím.

Můžeme si nábytek zabalit do obalového materiálu sami?

Zákazník má samozřejmě možnost zabalit si stěhované věci sám. Otázkou je však profesionalita balení, která je důležitá hlavně pro zákazníka. Pokud si stěhované předměty zabalí sám a ty například během stěhování z obalového materiálu vyklouznou a poškodí se, nevztahuje se na vzniklou škodu naše pojistka. Pokud si nechá vše zabalit naší společností, je zajištěn naší pojistkou.

Nezodpovídáme za škody na stěhovaném nábytku, který zákazník chybně zabalil.

Je nutné mít věci před stěhováním sbalené do krabic?

Jestliže si před stěhováním věci zabalíte do krabic nebo přepravek sami, tak samotné stěhování se stěhovací firmou bude rychlejší a tím pádem i levnější. V případě, že sbalit věci nestihnete, nevadí. Pomůžeme vám s tím.

Nemám do čeho zabalit věci, půjčíte mi stěhovací krabice?

Ano, naše stěhovací firma nabízí službu zapůjčení krabic. Více informací zde.

Jaký balicí materiál používáte?

K balení vybavení používáme pouze osvědčené a vysoce kvalitní obaly a materiály.

Nabízíte balící služby?

Ano, v naší nabídce stěhovacích služeb máme i balící služby. Více informací zde.

Stěhujete také o víkendu a svátcích? Kdy mohu objednat stěhování?

Ano. Stěhujeme 7 dní v týdnu 365 dní v roce. Ideální čas pro objednání stěhování na přesný termín je alespoň 2 týdny dopředu z důvodu vytíženosti. Telefonicky je nejrychlejší způsob, jak získat informace o případném stěhování v následujících dnech.

Vždy je lepší zavolat alespoň několik dní před stěhováním, abyste si mohli vybrat pro Vás nejvhodnější termín stěhování. Ale v případě, že nutně potřebujete něco přestěhovat hned, zavolejte na náš dispečink, kde se Vás ujme náš dispečer a domluví s Vámi nejbližší termín stěhování.

Potřebuji ke stěhování elektroniky původní obaly?

Původní obaly nejsou potřeba. Jestli je však máte, určitě je použijte. Pokud je již nemáte, není problém zabalit elektroniku např. do bublinkové a strečové fólie nebo do deky a následně do strečové fólie. Můžete to také nechat na našich pracovnících, kteří s tím mají zkušenosti a vědí, jak vše zabalit, aby byl převoz zcela bezpečný.

Co když se při stěhování něco poškodí?

Po celou dobu stěhování pečlivě dbáme, aby se nic nepoškodilo. I přesto se může vlivem nepředvídaných okolností někdy stát, že dojde k poškození věcí. Proto si všechny věci po dokončení stěhování prohlédněte. Pokud objevíte poškození, ihned přivolejte vedoucího čety. Poškození zdokumentujte např. digitálním fotoaparátem. Vše je nutno oznámit neprodleně, pozdější reklamace se velmi špatně prokazují.

Máte stěhované věci při stěhování pojištěné?

Ano, máme. Pojištění vašeho majetku během stěhování zajišťuje pojišťovna Kooperativa a během přepravy je váš majetek pojištěn u pojišťovny Allianz.

Jak dlouho trvá se přestěhovat?

To je velice individuální. Záleží to zejména na množství stěhovaných věcí a vzdálenosti stěhování. Jedná-li se o stěhování bytu, rodinného domu, kanceláře či menší firmy sídlící třeba ve vile, pak zpravidla stěhování zabere maximálně jeden den. U větších firem pak může stěhování zabrat více dní. U mezinárodního stěhování záleží na vzdálenosti, pokud by se jednalo například o převoz věcí ze Středočeského kraje do polského či německého příhraničí, dá se vše zvládnout poměrně rychle. U delších vzdáleností pak samozřejmě doba přepravy narůstá. Vždy je dobré se před stěhováním o všem poradit s námi (kontakt). My na základě svých zkušeností dokážeme podle rozsahu objednávky stanovit celkovou dobu stěhování.

V kolik hodin začínáte stěhovat?

Nejčastěji začínáme stěhovat od 8:00 ráno, ale všechno je o domluvě a i čas, kdy začneme stěhovat se dá přizpůsobit požadavku zákazníka. V případě firem, kde je nutné mít přestěhováno před příchodem zaměstnanců, je možné stěhování i v brzkých ranních nebo naopak nočních hodinách.

Kolik stojí stěhování v Praze neboli po Praze?

Cena stěhování se vždy odvíjí od množství stěhovaných věcí, od toho, z jakého patra, do jakého patra se stěhuje, také od toho je-li k dispozici výtah čí nikoliv a také záleží na vzdálenosti mezi místy, kde se nakládá a kde se vykládá – tato informace je pro nás důležitá z důvodu času, který strávíme cestou z adresy, kde se nakládá na adresu, kde se vykládá.

Každopádně celková cena za stěhování pro Prahu se skládá z hodinové sazby + obalového materiálu. Najeté kilometry po Praze jsou již započítané v hodinové sazbě.

Více informací ohledně ceny pro stěhování Praha zde.

Nejlepší a nejjednodušší je nám zavolat a my vám na základě vašeho sdělení podrobností ohledně stěhování jsme schopni připravit nezávaznou cenovou nabídku na stěhování.

Kolik stojí stěhování mimo Prahu neboli po České republice

Cena stěhování se vždy odvíjí od množství stěhovaných věcí, od toho, z jakého patra, do jakého patra se stěhuje, také od toho je-li k dispozici výtah čí nikoliv a také záleží na vzdálenosti mezi místy, kde se nakládá a kde se vykládá.

Každopádně celková cena za stěhování mimo Prahu neboli po České republice se skládá z hodinové sazby + obalového materiálu + najetých kilometrů.

Více informací ohledně ceny pro stěhování mimo Prahu neboli po České republice zde.

Nejlepší a nejjednodušší je nám zavolat a my vám na základě vašeho sdělení podrobností ohledně stěhování jsme schopni připravit nezávaznou cenovou nabídku na stěhování.

Jak se vypočítá cena za stěhování?

Cena závisí na více faktorech. Prvním je místo nakládky, vykládky a vzdálenost mezi nimi. Dále se cena počítá na množství pracovníků, množství odpracovaných hodin, množství použitého obalového materiálu a množství pater (jednali se o stěhování těžkých břemen). Přibližnou cenu Vám však sdělí náš odborník po konzultaci s Vámi.

Je cena uvedená v nezávazné cenové nabídce na stěhování pevná?

Ne, tato cena není pevná. Skutečná cena za stěhování se vypočítává dle skutečné doby, kterou na zakázce naši pracovníci stráví. Výsledná cena tedy může být jak nižší, tak vyšší než cena v zaslané kalkulaci. V případě, že je seznam stěhovaných věcí kompletní, tak se cena v kalkulaci od té skutečné liší jen nepatrně.

Kdy a v jaké formě se uskutečňuje platba?

Platba probíhá ve většině případů na místě po dokončení všech prací v hotovosti. Jiné platební možnosti po dohodě s dispečerem.

NEZÁVAZNÁ POPTÁVKA

Pošlete nám požadavky na službu, kterou potřebujete a obratem se vám ozveme zpět s více informacemi a podrobnostmi.