PROFESIONÁLNÍ STĚHOVACÍ SLUŽBY

Pomůcky na stěhování pro pohodlné stěhování nábytku

Konečně jste se dočkali. Budete bydlet ve vlastním bytě, který jste si před nedávnem právě koupili anebo se stěhujete do nového pronájmu. Radost z nového obydlí však poněkud kazí představa o stěhování. Těch věcí, co máte a které bude nutno přestěhovat do vašeho domova. Kam je všechny poskládáte a pomoci jakých nástrojů všechno odstěhujete?

Jsme pražská stěhovací firma s několikaletými zkušenostmi a na tyto otázky Vám dáme odpověď. V první části článku se zaměříme na přípravu a v druhé části se budeme věnovat tomu, jakým nejlepším způsobem stěhované věci odstěhovat.

Příprava na stěhování

Krabice

Ptáte se, do čeho uložit věci před samotným stěhováním? Jako nejideálnější řešení se nabízejí pevné kartonové krabice různých velikostí, do nichž lze pohodlně uložit předměty a vlastně vše, co se nedá stěhovat v pytlích nebo v šatních boxech. 

Stěhování je činnost náročná na organizaci, a hlavně na uskladnění jednotlivých věcí, které člověk za svého života doposud nashromáždil. Doporučujeme využít speciální krabice na stěhování. Ty jsou vyráběné z pětivrstvé kartonové lepenky, aby byly dostatečně pevné a dobře uchránily svůj obsah při stěhování. Také velkou výhodou speciálních krabic je, že ke složení není potřeba lepicí páska a na každé krabici je návod na správné složení. Kvalitní stěhovací krabice mají vyseknuté průhmaty, díky nimž se výborně drží při manipulaci. Manipulace je pak nesrovnatelně jednodušší. 

Pokud máte k dispozici pouze obyčejné kartonové krabice, tak ke zpevnění těchto krabic bude potřeba lepicí páska. 

Lepicí páska 

Když věci, které stěhujete, opatrně naskládáte do kartonových krabic, je třeba provést ještě jeden důležitý úkon. Krabice samy o sobě jsou praktickou pomůckou, ale k dokonalosti jim ještě chybí správné uzavření. Nejlepší je k tomuto úkonu použít lepicí pásku na balení. Pomoci pásky krabice přelepte. Díky tomu se zamezí vysypání obsahu krabic při náhodném neopatrném zacházení s nimi. 

Bublinková fólie 

Což o to, oblečení a další nerozbitné věci se balí poměrně snadno. Jen je poskládáte do krabic či pytlů, a to stačí k tomu, aby přečkaly náročné přemisťování bez úhony. Jak to ale udělat s porcelánovým nádobím nebo sklenicemi, jež jsou nesrovnatelně náročnější na přepravu. Stačí jeden neopatrný pohyb a krabice je na zemi a věci rozbité. Pro takové případy je dobré použít bublinkovou fólii a do této fólie jednotlivé věci zabalit. Ostatně bublinkové fólie se také používají pro zasílání křehkých předmětů prostřednictvím přepravců.

Pytle na stěhování 

Dobrý pomocník při stěhování jsou obyčejné pytle do koše. Při nákupu pytlů vybírejte pytle, které jsou velké (například mají objem 120 litrů) a hlavně pevné. Nakupte jich raději víc než méně. Do těchto pytlů vložte oblečení, spodní prádlo, ručníky, osušky apod.

Šatní boxy 

Použití šatních boxů se doporučuje při situaci, kdy máte v šatníku obleky, šaty, košile a další oblečení, které používáte pro speciální příležitosti a nechcete, aby toto oblečení při stěhování ztratilo svůj tvar anebo se nějak jinak poškodilo. 

Strečové fólie 

Po sbalení osobních věcí do krabic, pytlů a u některých do šatních boxů je na řadě připravit nábytek na stěhování. U nábytku, který má uvnitř předměty, které jsou na volno (police, šuplíky atd.) vytáhněte vše, co by se mohlo během manipulace s tímto nábytkem hýbat. Nábytek bude lehčí a při manipulaci nemusíte brát ohledy na to, jak nábytek stěhujete. Pokud je nábytek prázdný, tak ho klidně můžete otočit vzhůru nohama a nábytku se nic nestane. Pokud je nábytek prázdný a bezpečný, tak ho zabalte kompletně do strečové fólie. To samé platí pro police, šuplíky. Fólie zajistí, že například dveře u skříní se během stěhování nebudou otevírat a celkově u nábytku, který je pořádně zabalený se snižuje šance poškození a hlavně poškrabání. 

U televize a u křehkých kousků můžete před tím, než je zabalíte do strečové fólie použít deky či bublinkovou fólii. Předmět tak bude mnohem lépe chráněny proti poškození. 

Stěhovací nástroje 

Stěhovací kříže a stěhovací popruhy 

Nejpoužívanějším nástrojem, který usnadňuje stěhování jsou stěhovací kříže a popruh. Nosnost u kvalitních křížů je 500 kg. U Stěhovacího popruhu se nosnost liší, ale čím je popruh širší, tím by měla být nosnost vyšší. Ke stěhování za pomoci stěhovacích křížů a popruhu jsou potřeba 2 osoby.

Rudl

Pokud na nakládce či vykládce je potřeba zdolávat větší vzdálenost k autu, tak je určitě na místě použít rudl. S rudlíkem jste schopni převážet dost stěhovaných věcí i sám bez asistence kolegy. Kolega se může zaměřit na stěhování předmětů, které by se s rudlíkem odvážely těžko jako například tašky, kufry, igelitky apod. Pokud to prostory umožňují, tak určitě doporučuji rudlík použít. Ušetří Vám to i dost energie a tuto ušetřenou energii můžete nasměrovat někam jinam. 

Stěhovací vozík (Skate) 

Lidově vysvětleno se jedná o desku s kolečky. Pokud potřebujete přepravit z bodu A do bodu B předmět, tak se dá použít stěhovací vozík. Přepravovat pomoci vozíku můžete některý nábytek, spotřebiče, krabice, přepravky. Nosnost skatu je různá, ale většinou se pohybuje od 200 kg do 400 kg. K použití bez komplikací je potřeba mít hladkou podlahu bez dveřních prahů. Z toho důvodu tuto stěhovací pomůcku u nás ve firmě moc nepoužíváme. Pokud máte možnost výběru, tak raději zvolte rudl.

Pomůcky na stěhování závěr

Správná a komplexní příprava na stěhování vám sice přidá trochu práce na začátku, nicméně usnadní spoustu starostí a problémů během samotného stěhování. Správné stěhovací pomůcky jsou nedílnou součástí na vaší cestě k pohodovému stěhování. Nejste si stále jisti zda to zvládnete sami? Jsme dlouhodobě působící pražská stěhovací firma a odstěhovali jsme už nespočet domácností i firem. Neváhejte se s námi nezávazně spojit a pomůžeme ke spokojenému stěhování i vám.

Sdílejte článek
Facebook
LinkedIn
WhatsApp

Kontaktujte nás.

Jsme připraveni vám pomoci, stačí nás jakkoliv kontaktovat

Po-Ne: 8.00-22.00

Related Post

NEZÁVAZNÁ POPTÁVKA

Pošlete nám požadavky na stěhování a obratem se vám ozveme zpět s více informacemi a podrobnostmi.