PROFESIONÁLNÍ STĚHOVACÍ SLUŽBY

Kolik stojí stěhování a co ovlivňuje ceník služeb?

Kolik stojí stěhování

Vždy záleží na tom, jak velká stěhovací dodávka je zapotřebí a kolik pracovníků je na stěhování potřeba. Nákladní auto anebo větší stěhovací vozidlo je dražší než klasická menší dodávka anebo střední stěhovací dodávka. To samé platí i pro počet pracovníků. Pokud se stěhuje například byt 1+kk, tak ve většině případů jsou potřeba pouze dva pracovnicí a toto stěhování bude levnější než při stěhování rodinného domu, kde je počet pracovníků 4 až 5.

Na to, kolik stojí stěhování má vliv i to, koho si na přestěhování vyberete a kdo k Vám přijede. Ze svých zkušeností mohu říct, že je rozdíl, pokud k Vám přijede profesionální stěhovací firma a skuteční stěhováci oproti tomu, když k Vám přijedou chlapy, kteří stěhování mají jako přivýdělek, a ještě k tomu stěhují převážně o víkendech, protože v pracovních týdnech pracují úplně v jiném oboru. Není stěhovák jako stěhovák a určitě to není tak, že samotné stěhování může dělat každý, jak si to dnes většina lidí myslí. 

Profesionální stěhovací firmy stěhují každý den, když jsou zakázky a stěhování je pro ně rutina. Každá dobrá stěhovací firma se snaží zaměstnávat u sebe šikovné, sympatické, zkušené a pracovité stěhováky, protože tito chlapy vám převážně vytváří dobrý dojem ze stěhování a tento dobrý dojem se potom přenáší i na firmu, která vám stěhováky vyslala. Opravdové firmy mají také sjednané pojištění, některé těch pojištění mají několik. Je to převážně prevence, protože málokdy je potřeba pojištění použít, ale nikdy nevíte, co se během stěhování přihodí a s tímto jsou stěhovací firmy obeznámené. Za zmínku ještě stojí obrovské zkušenosti s balením například nábytku. Odborné vybavení a profi nářadí na demontáž a montáž nábytku a mnoho dalšího.

Na druhou stranu máte chlapy, kteří si někde zapůjčí vozidlo anebo mají k dispozici nějakou vlastní starou, rezavou se statisíci kilometry najetou dodávku, která není ani pravidelně servisovaná. Tito pánové stěhování určitě nemají jako denní rutinu, hlavně pokud jde o stěhování těžkých břemen. Vaše stěhování berou jako melouch, při kterém něco málo vydělají. Ve většině případů nemají ani oprávnění k tomu, aby mohli nabízet stěhovací služby. Nemá smysl se vyjadřovat například ani k webovým stránkám, k firemním profilům na Seznamu a Google, protože nic z toho není k dispozici. Tyhle rádoby firmy se vás pokusí přestěhovat a v některých případech to dopadne špatně a vy máte smůlu, protože díky tomu, že nejsou nikde vedeni, tak je nemůžete ani nikde kompromitovat, když by se vzniklá situace neřešila ve vašem zájmu. Služby nabízí bez pojištění, protože podle nich by to byly vyhozené peníze. Však během stěhování se nemůže nic stát. Takhle by se dalo psát dál a dál.

Po předčtení se sami rozhodněte, s kým chcete stěhovat. Po finanční stránce je to s podivem, ale obě varianty nabízí podobné ceny. Rozdíl je v tom, že stěhovací firma používá ověřené postupy, má pojištění a mnoho dalšího a pánové s půjčenou dodávkou mají optimismus, že nic není problém, všechno se udělá, všechno půjde hladce a lehce, ale realita bývá jiná a když nastanou komplikace, tak s pány určitě tyto komplikace řešit nechcete. Bez pojištění se těžko něco řeší.

Ceník stěhování ovlivňují tyto faktory:

1. Adresa stěhování

Místo odkud a kam se stěhujete má obrovský vliv na cenu stěhování. Je rozdíl mezi lokálním, vnitrostátním a mezinárodním stěhováním. Pokud jste z Prahy a objednáte si nás na stěhování, tak budete platit pouze pevnou hodinovou sazbu za auto a pracovníky + obalový materiál podle skutečné spotřeby. V případě, že byste potřebovali přestěhovat věci z Prahy do Brna, tak k hodinové sazbě a obalovému materiálu by se účtovaly ještě najeté kilometry. Počítá se cesta tam a zpátky. Nejnákladnější stěhování je mezinárodní stěhování. Při stěhování z Prahy do Itálie je potřeba k předchozím platbám připočíst také dálniční známku v Rakousku, cenu za průjezd některých tunelů v italských Alpách, a nakonec se hradí také použití dálnic v Itálii ve formě mýta.

2. Objem stěhovaných věcí

Jednoduše lze říct, že čím větší objem věcí na stěhování budete mít, tak tím vyšší bude celková částka za stěhování. Chcete-li ušetřit, tak se před stěhováním zbavte zbytečností a předmětů, které nepoužíváte.

3. Patra

Stěhujete se z vyšších nebo do vyšších pater, a ještě k tomu bez výtahů? Připravte se tedy na to, že celkový čas stěhování bude delší a tím pádem i stěhování dražší. Naopak když se stěhuje z přízemí do přízemí, tak se ve většině případů jedná o rychlou a po stránce finanční příjemnou záležitost.

4. Výtahy

Ve stěhování hrají výtahy nezanedbatelnou roli. Čím větší výtah je, tak tím lepší je to pro nás jakožto pro stěhováky. Díky výtahům šetříme síly a tyto síly jsou následně použity na jinou činnost, která souvisí se stěhováním. Ušetřený čas používáním výtahů během stěhování je samozřejmostí. S tím také souvisí nižší cena za přestěhování. Jestli nemáte k dispozici výtahy, tak se vůbec nic neděje. Přijedeme k Vám a se stěhováním bez výtahů si hravě poradíme. Pouze počítejte s tím, že čas strávený se stěhováním bude delší a od tohoto se potom také odvíjí celková cena za naše služby.

5. Demontáž a montáž nábytku

Ročně demontujeme a smontujeme stovky nábytku. Montáže nábytku jsou součástí skoro každého stěhování. Pravidelně rozebíráme velké postele, v menším počtu šatní skříně a jiný rozměrný nábytek. Každý nábytek je jiný a je potřeba ke každému rozložení a složení přistupovat individuálně. Chcete-li ušetřit, tak se o celkovou montáž nábytku postarejte sami.

6. Parkování

Parkování se snažte zajistit, co nejblíže ke vchodovým dveřím, ze kterých se bude stěhovat. Pokud na stěhování máte spousty krabic, pytlů a drobných věcí, tak zajištění parkování je ještě důležitější, protože musíte brát v potaz to, že pracovník musí chodit ke stěhovací dodávce a zase zpátky do prostor ze kterých se stěhuje. Myslete i na zajištění parkování u adresy, kam se stěhujete.

7. Vaše příprava stěhovaných předmětů před našim příjezdem

Příprava osobních věcí, nábytku a spotřebičů před samotným stěhováním urychlí proces stěhování a může vám také ušetřit nemalé peníze. Správná příprava znamená, že máte osobní věci sbalené v krabicích či pytlích a tyto převážně krabice a můžou být i pytle jsou popsané názvem místnosti do které se budou stěhovat, což umožňuje efektivnější odvoz. Co se týče nábytku, tak je potřeba veškerý nábytek vyprázdnit a kde je to potřeba, tak i vytáhnout například police, šatní tyče a v některých případech i šuplíky. U stěhovaných spotřebičů jako je lednice je potřeba tuto lednici vyprázdnit, tak aby v ní nejlépe nic nezůstalo. U pračky odpojit přípojku k elektřině, přívod vody, odpadovou hadici. Každopádně pokud nemáte čas a ani chuť cokoliv z výše zmíněného dělat, tak to nechte na nás a my to uděláme za vás.

Sdílejte článek
Facebook
LinkedIn
WhatsApp

Kontaktujte nás.

Jsme připraveni vám pomoci, stačí nás jakkoliv kontaktovat

Po-Ne: 8.00-22.00

Related Post

NEZÁVAZNÁ POPTÁVKA

Pošlete nám požadavky na stěhování a obratem se vám ozveme zpět s více informacemi a podrobnostmi.