PROFESIONÁLNÍ STĚHOVACÍ SLUŽBY

Jak a podle čeho vybrat stěhovací firmu?

Pokud se stěhujete a máte větší množství věcí na stěhování, tak je určitě vhodné se přestěhovat pomoci stěhovací firmy. Ve většině případů Vám stěhovací firma ochrání Vaše zdraví a ušetří čas a finance.

Nemáte zkušenosti s výběrem stěhovací firmy nebo nevíte podle čeho stěhovací firmu vybrat? V tom případě jste na správné adrese. Pokusíme se Vám předat několik rad podle kterých byste už s výběrem stěhovací firmy neměli mít problém.

Recenze, hodnocení, názor od zákazníků, kteří již stěhovací firmu využili

Dnes v době internetu není nic snadnějšího než si firmu, která vás nějakým způsobem oslovila dohledat v prohlížeči například Google nebo Seznam. Pokud stěhovací firma za něco stojí, tak určitě bude mít vytvořený firemní profil v těchto dvou prohlížečích a pokud je již několik let na trhu, tak určitě bude mít i několik desítek hodnocení na svoje služby, které nabízí. Díky tomu se vy potenciální zákazník můžete podívat na to, jak je firma, která Vás zajímá hodnocena z hlediska svojí práce a podle toho si stěhovací firmu vybrat anebo se podívat o kousek dál.

Webové stránky a jejich obsah

Webové stránky firmy a jejich obsah je také důležitým kritériem pro posouzení toho, jestli je firma vhodná pro vaše stěhování. Každá stěhovací firma, která to myslí se stěhováním vážně by měla mít webové stránky. Od firmy, která webové stránky nemá dejte raději ruce pryč. Pokud webové stránky jsou k dispozici, tak se zaměřte i na obsah webu. Na webových stránkách stěhovací firmy by určitě neměla chybět sekce, kde najdete informace ohledně cen za stěhovací služby. Dále by se na stránce firmy měly nacházet obchodní podmínky. Obchodní podmínky upravují vzájemná práva a povinnosti smluvních stran. V neposlední řadě věnujte zvýšenou pozornost i kontaktům. Podívejte se, kde firma sídlí, jestli je k dispozici telefonní číslo, email apod. Popřípadě si zjistěte, jakými způsoby je možné firmu kontaktovat.

Pojištění

Při stěhování je pojištění nutností. Vzhledem k tomu, že ve většině případů převážíme veškerý Váš majetek, musíme mít jistotu, že za námi stojí partner, který v případě potřeby vždy pokryje škody, které můžou při stěhování vzniknout. Naši pracovníci, byť jsou to profesionálové, jsou stále jen lidé a nikdy nevíte co se při stěhování může stát.

Pojištění by se vždy mělo vztahovat, jak na stěhování (manipulaci s Vaším majetkem), tak také na prostory, kde se stěhuje a pojištěná by měla být i přeprava stěhovacím vozidlem. Před stěhováním se informujte u stěhovací firmy, jestli to tak skutečně je.

Komunikace se stěhovací firmou

Předposlední důležitou radou, kterou je dobré se řídit je, abyste se při výběru stěhovací firmy zaměřili na komunikaci s firmou, u které poptáváte stěhovací služby. Přemýšlejte nad tím, co Vám zástupce (dispečer) firmy říká, na co se Vás ptá, popřípadě jakým způsobem s Vámi mluví. Pokud mluvíte s někým, kdo se ani nezajímá o to, co se bude stěhovat, tak je určitě něco špatně a může to být první varování proto si tuto firmu nevybrat.

Pokud komunikace proběhne podle Vás v pořádku, tak poslední rada zní. Bedlivě si přečtěte nezávaznou cenovou nabídku na stěhování a zamyslete se nad tím, jak na Vás nezávazná cenová nabídka působí. Pokud stěhujete například zařízený byt 2+1 a nějaká stěhovací firma Vám udělá předběžnou kalkulaci na 2500 Kč, tak je zase něco hodně špatně a ve většině případů je to tak, že před stěhováním je to 2500 Kč a po stěhování 7000 Kč. Stěhovací firma Vám sice při placení vysvětlí, proč je cena 7000 Kč, ale to nic nemění na tom, že po Vás chce o 2,8x větší částku, než bylo uvedeno v předběžné kalkulaci. Vám nezbývá nic jiného než zaplatit anebo se s firmou dohadovat a pokusit se o snížení celkové částky za stěhování. Každopádně tomuto se dá předejít tak, že se před stěhováním při zhlednutí nezávazné cenové nabídky sami zamyslíte nad nabídkou, kterou jste od stěhovací firmy obdrželi. Pokud se Vám nabídka nezdá, tak zkuste jinou firmu.

Sdílejte článek
Facebook
LinkedIn
WhatsApp

Kontaktujte nás.

Jsme připraveni vám pomoci, stačí nás jakkoliv kontaktovat

Po-Ne: 8.00-22.00

Related Post

NEZÁVAZNÁ POPTÁVKA

Pošlete nám požadavky na stěhování a obratem se vám ozveme zpět s více informacemi a podrobnostmi.