PROFESIONÁLNÍ STĚHOVACÍ SLUŽBY

Co zařídit a udělat před odjezdem za prací do zahraničí

Datová schránka a elektronický podpis

Pro případ komunikace s úřady na dálku se vám bude hodit datová schránka a elektronický podpis. Datová schránka je zdarma a zařídíte si jí jednoduše na poště nebo Czech POINT. O elektronický podpis si můžete zažádat na České poště nebo Czech POINT po předložení dokladu totožnosti a ID vygenerované žádosti o certifikát (ID získáte na stránkách Postsignum.cz)

Cestovní pojištění

Nejen, že vás cestovní pojištění kryje, zatímco jste na cestách, taky ho potřebujete, při opětovném přihlášení k české zdravotní pojišťovně. Ta ho bude požadovat jako důkaz o placení pojištění, zatímco jste na cestách.

Pozor, musíte být pojištěni každý den, co jste na cestě. I když v zahraničí plánujete pracovat a budete odvádět zdravotní pojištění v dané zemi, musíte mít kryté dny, kdy ještě nepracujete nebo dny mezi pracemi, kdybyste měnili práci. Pokud nebudete mít kryté všechny dny, budete muset české pojišťovně doplatit všechny měsíce, které jste byli odhlášeni.

Vytištění dokumentů

Letenka, pojištění, vízum pro vstup do země, pokud je potřeba, potvrzení o finančním krytí – některé země vyžadují při vstupu zpáteční letenku, nebo potvrzení, že máte dostatek financí na její koupi. Dokážete to výpisem z účtu (ideálně v angličtině).

Máte-li v plánu hledat práci v oboru, přibalte si kopii diplomu a všech certifikátů (v angličtině). Do angličtiny si nechte přeložit i životopis.

Někteří zaměstnavatelé po vás můžou chtít výpis z rejstříků trestů. Možná není od věci si ho pro všechny případy zařídit už před odjezdem. Výpis dostanete na počkání na každém kontaktním místě Czech POINTU.

Doporučujeme si udělat kopii všech cestovních dokumentů – papírovou i elektronickou!

Přibalte si s sebou taky několik pasových fotek. Může se stát, že je budete potřebovat a (skoro) nikde je neseženete levněji než v Česku. Kopie rodného listu se vám také může hodit!

Sdílejte článek
Facebook
LinkedIn
WhatsApp

Kontaktujte nás.

Jsme připraveni vám pomoci, stačí nás jakkoliv kontaktovat

Po-Ne: 8.00-22.00

Related Post

NEZÁVAZNÁ POPTÁVKA

Pošlete nám požadavky na stěhování a obratem se vám ozveme zpět s více informacemi a podrobnostmi.